3 kroki do zwiększenia efektywności IT

Zwiększenie efektywności nie zawsze wiąże się z dużymi wydatkami na nowe rozwiązania. Często świetny efekt daje pozbycie się starych i mało wydajnych systemów, rozsądny wybór narzędzi chmurowych i współpraca z biznesem – co pozwoli poznać jego potrzeby.

Scott Burges CEO w Avanade w artykule opublikowanym na blogu firmowym opisał trzy najważniejsze kroki prowadzące w do zwiększenia efektywności IT. Oto one:

  1. Wyeliminuj dług technologiczny. Znajdź technologie, aplikacje, rozwiązania i inwestycje, które po prostu nie będą działać w nowych, przyszłych modelach IT. Usuń te ciężary, ponieważ cię spowalniają.
  2. Bądź odważny. Określ co najbardziej drenuje twój czas. Jaka jest główna aplikacja, która powoduje wszystkie twoje bóle głowy? Najpierw uwolnij się od niej. Utoruje to drogę do przyszłych przedsięwzięć.
  3. Pozbądź się braku umiejętności. Gdy automatyzujesz procesy, korzystasz z chmury i usług SaaS, musisz dokładnie przyjrzeć się swoim zasobom. Konieczne jest przeszkolenie personelu, a także edukowanie zespołów IT, aby intuicyjnie rozumiały potrzeby biznesu.

W kolejnym (3 już) artykule dowiesz się, dlaczego w dobie cyfrowej transformacji IT wymaga przekształceń.