Optimatis to nie logo. Optimatis to zespół i wiele ciekawych, zrealizowanych projektów. Optimatis to nie tylko oferta i obszary – Efektywne IT i SMART OFFICE. Każdy z nich to zestaw czynności i działań, które jako Optimatis jesteśmy w stanie dla Państwa wykonać. Ale nic tak dobrze nie opowie o firmie, jej doświadczeniach, jak zrealizowane przez zespół Optimatis projekty. A mamy się czym pochwalić!

Zespół Optimatis w ciągu dwóch ostatnich lat zrealizował ponad 40 różnych projektów u blisko 20 klientów z różnych sektorów gospodarki. Optimatis to wiedza, praktyka i doświadczenie. My wiemy co zrobić, żeby Wasze organizacje efektywnie (w każdej postaci – kosztowej, biznesowej, czasowej) zrealizowały to „czego” rzeczywiście potrzebują.

Zapraszamy do kontaktu!

WYBRANE CASE STUDY


Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy w prostej, treściwej „pigułce” wybrane nasze projekty z obszarów SMART OFFICE i Efektywność IT.

OPTIMATIS TO NIE LOGO…

KONKRETNE WDROŻENIA


SUCCESS STORIES


MODEL USŁUGOWY DZIAŁANIA FIRMY (EFEKTYWNOŚĆ IT)

W obecnych czasach nie jest sztuką wydzielenie części organizacji do osobnego podmiotu. Sztuką jest zapewnić, że zakładane na starcie cele zostaną nie tylko osiągnięte ale i utrzymane. Efektywność operacyjna Centrum Usług Wspólnych to jeden z najbardziej oczywistych wskaźników jego działania. Jakie są inne parametry, co można zrobić aby cele interesariuszy przekuć na usługi, procesy, architekturę rozwiązań? Jak przekuć dotychczasowe doświadczenia organizacji, spostrzeżenia pracowników, praktykę z innych projektów i wiedzę metodyczną w jeszcze sprawniej działającą firmę? To właśnie jeden z naszych projektów. Szczegóły?  Zapraszamy do obejrzenia i przeczytania case-study.

(kliknij na obrazek, żeby zobaczyć go w nowym oknie)

Model usługowy działania firmy (efektywność IT)

AUTOMATYZACJA I OPTYMALIZACJA DZIAŁANIA ZESPOŁU WSPARCIA (SMART OFFICE)

Projekt o zasięgu międzynarodowym, projekt z wyznaczonym jednym celem dla wszystkich krajów, ale z lokalnymi wymaganiami, projekt z trudnej i wymagającej branży – finansowej, projekt z obszaru SMART OFFICE i wreszcie – projekt dla działów wsparcia.

Identyfikujemy, doradzamy – ale wspólnie z szefami z poszczególnych krajów także wdrażamy. Jak zapewnić OPTIMUM przy realizacji celów globalnych? Zobaczcie jakie mieliśmy wyzwania, jak sobie z nimi poradziliśmy i jakie osiągnęliśmy efekty. Zapraszamy do kontaktu.

(kliknij na obrazek, żeby zobaczyć go w nowym oknie)

Automatyzacja i optymalizacja działania zespołu wsparcia

ZARZĄDZANIE WIEDZĄ W ORGANIZACJI (EFEKTYWNOŚĆ IT)

Wszyscy potakują głowami gdy o niej wspominamy. Wiele firm poczyniło pierwszy krok, całkiem sporo zaczęło tworzyć bazę wiedzy. Gdy pytamy w ilu z nich ta baza jest aktualna to…. No właśnie.
W jaki sposób zarządzać wiedzą w organizacji? Komu wiedza jest potrzebna? Kto powinien mieć do niej dostęp? Jakich narzędzi użyć do sprawnego jej zarządzania? I na koniec – co zrobić aby efekty z projektu „wdrożenia zarządzania wiedzą” utrwaliły się w organizacji i działały samoistnie?
Kolejny success story Optimatis z obszaru Efektywne IT.

(kliknij na obrazek, żeby zobaczyć go w nowym oknie)

Zarządzanie wiedzą w organizacji

CYFROWA TRANSFORMACJA IT (SMART OFFICE)

Transformacja IT to zadanie wielopłaszczyznowe. Gdy mamy przyjętą strategię IT, uzgodnioną i spójną ze strategią całej firmy to zostaję nam ją szybko i sprawnie wdrożyć w organizacji. A to wymaga dobrej koncepcji, operacjonalizacji i współdziałania wielu obszarów jak projekty, architektura, eksploatacja, usługi czy sourcing. Gdy dodamy, że firma z branży w której nie można przerwać pracy, bo właśnie wdrażamy nową strategię, to zapowiada się ciekawy projekt. I o tym w kolejnym case study Optimatis z obszaru SMART OFFICE.

(kliknij na obrazek, żeby zobaczyć go w nowym oknie)

ZARZĄDZANIE ZASOBAMI INFORMATYCZNYMI (EFEKTYWNOŚĆ IT)

Zarządzanie zasobami IT (assetami) to nie tylko wiedza o tym jakie zasoby mamy w organizacji i w jaki sposób je wykorzystujemy. Zarządzanie zasobami to także wiedza o tym, jak zmiana wypływa na inne aktywności w naszej organizacji. A jeśli do tego wszystkiego dodamy automatyzację i efektywne narzędzie, które takie informacje utrzymuje, to jesteśmy o krok od tego, aby zarządzanie zasobami w naszej organizacji było kontrolowalne i efektywne. ZARZĄDZANIE ZASOBAMI INFORMATYCZNYMI to projekt z obszaru EFEKTYWNOŚĆ IT. Projekt ten zrealizowaliśmy w firmie z sektora mediów.

(kliknij na obrazek, żeby zobaczyć go w nowym oknie)

CYFRYZACJA I OPTYMALIZACJA DZIAŁU COMPLIANCE (SMART OFFICE)

CYFRYZACJA I OPTYMALIZACJA DZIAŁU COMPLIANCE to kolejny nasz projekt, tym razem z obszaru SMART OFFICE. Projekt ten zrealizowaliśmy w firmie z sektora bankowości.

(kliknij na obrazek, żeby zobaczyć go w nowym oknie)

EFEKTYWNOŚĆ, DOPASOWANIE I REORGANIZACJA IT (EFEKTYWNOŚĆ IT)

EFEKTYWNOŚĆ, DOPASOWANIE I REORGANIZACJA IT to jeden z naszych sztandarowych projektów z obszaru efektywnego IT, który zrealizowaliśmy w firmie z sektora medialnego.

(kliknij na obrazek, żeby zobaczyć go w nowym oknie)

EFEKTYWNE IT - STRATEGIA

STRATEGIA_REFERENCJE_DO_PREZENTACJI

EFEKTYWNE IT - OPERACJE

OPERACJE_REFERENCJE_DO_PREZENTACJI

EFEKTYWNE IT - WDROŻENIA

WDROŻENIA_REFERENCJE_DO_PREZENTACJI

OBSZAR SMART OFFICE

SMART_OFFICE_REFERENCJE_DO_PREZENTACJI

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI, A OPOWIEMY WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW


Chcesz dowiedzieć się więcej o danym projekcie? A może chcesz usłyszeć o innych naszych projektach? Chcesz wiedzieć u jakich Klientów pracowaliśmy i poznać więcej naszych doświadczeń?
Napisz do nas -> optimatis@optimatis.pl  Odezwiemy się do Ciebie.